החלקת שיער – שאלות ותשובות

החלקה אורגנית באישור משרד הבריאות

רבים מתעניינים בתהליך של החלקת שיער, גם נשים וגם גברים רוצים להשקיע בטיפולי יופי ובין יתר הטיפולים ישנם גם טיפולי החלקת שיער. הפעם הכנו עבורכם רשימת תשובות לשאלות נפוצות המפזרות את הערפל בכל הנוגע לטיפולי החלקת שיער.

האם החלקת שיער היא דבר מסוכן?

התשובה תלויה בשיטה ובחומר שבהם משתמשים לצורך ביצוע החלקת שיער. ישנם חומרים אגרסיביים אשר עלולים לגרום לצריבות קשות בעור ונזקים שונים כאשר נושמים את האדים. חלקם של הטיפולים הם כל כך מסוכנים עד שהוצאו מחוץ לחוק (החלקת שיער באמצעות פורמלין), אך לעומתם ישנם גם חומרים המיועדים להחלקה טבעית של השיער והם הבטוחים ביותר לשימוש.

האם ניתן לבצע החלקת שיער ביתית?

התשובה היא כן, בהחלט ניתן לערוך טיפולי החלקת שיער בבית אך לא כל חומר מיועד לשימוש ביתי. חלקם של החומרים דורשים הסמכה מיוחדת ומיועדים לשימוש אך ורק באמצעות ספרים ומעצבי שיער אשר הוסמכו לנושא. לעומתם ישנם חומרים להחלקת שיער טבעית המגיעים גם בגרסאות לשימוש ביתי.

אני יודעת שקרטין הוא חומר טבעי המיוצר בגוף,
אם כך מדוע ישנה סכנה בטיפולי החלקה בעזרת קרטין?

קרטין הוא אכן חומר המיוצר בגוף באופן טבעי ובחומר עצמו אין סכנה. זהו החומר המרכיב את הציפורניים והשיער אצל בני האדם ואת הקרניים והנוצות אצל בעלי החיים. הבעיה בהחלקת שיער בעזרת קרטין הוא חומר נוסף הנמצא בתכשירים – פורמלין. למרות שמשווקים לנו את הטיפול כהחלקת קרטין, למעשה החומר המרכזי הוא הפורמלין הנחשב לחומר מסוכן לבריאות.

האם קיימת החלקת שיער לצמיתות ?

החלקה יפנית נחשבת להחלקת שיער לצמיתות אך נראה שקיים בלבול לגבי המושג החלקה לצמיתות. אם מישהי חושבת שהחלקה לצמיתות פירושה טיפול יחיד המחזיק לכל החיים היא טועה. החלקה יפנית נחשבת החלקה לצמיתות מכיוון שהשיער שעבר את הטיפול לא יחזור למצבו המקורי. אך אסור לנו לשכוח שלשערות ישנו מחזור חיים, במהלכו הו גדלות וגם נושרות ומתחלפות באחרות. כל שיער שגדל לאחר הטיפול גודל לפי התכונות הטבעיות המקוריות. מסיבה זו גם החלקה יפנית הנחשבת להחלקת שיער לצמיתות דורשת טיפולים חוזרים כמו כל שיטה אחרת.

מהי החלקת שיער אורגנית?

החלקת שיער אורגנית אינה עושה שימוש בחומרים מסוכנים כמו פורמלין או גפרית. הרעיון מאחורי החלקה אורגנית הוא שימוש בחומרים טבעיים להחלקת השיער, אך גם שימור המראה הבריא של השיער. תכשירי החלקת שיער אורגנית, כמו המוצרים של BOrganic מועשרים בחומצות אורגניות, חומצות אמינו, קולגן ופרוטאינים.

ממה יש להיזהר בהחלקת שיער אורגנית?

הסכנה הגדולה בהחלקת שיער אורגנית היא שימוש במוצרים הטוענים להיות טבעיים, אך בפועל אין להם אישור של משרד הבריאות. לכן אני חוזר ומדגיש שיש תמיד לראות את המוצר באריזתו המקורית ולוודא שיש לו אישור מטעם משרד הבריאות.

האם ניתן לבצע החלקת שיער לכל סוגי השיער?

שיטות שונות של החלקת שיער מתאימות לסוגים שונים של שיער. שיטת ההחלקה היפנית נחשבת כמתאימה לכל סוגי השיער, אך בפועל היא ממש לא מומלצת לשימוש בשיער שעבר הבהרה או צביעה בפגמים. השיטה היחידה שניתן להגיד עליה שהיא באמת מתאימה לכל סוגי השיער היא השיטה האורגנית – השיטה נמצאה מתאימה לשיער מתולתל, מקורזל או גלי; שיער עבה או דק; בלונדיני או מובהר; פגום או צבוע.

נסיים בהמלצה קטנה משלנו – כאשר מעוניינים לעבור החלקת שיער, יש לגלות אחריות ולוודא שמי שמבצע עבורנו את הטיפול אכן הוסמך לביצוע טיפולים אלו. כמו כן יש לוודא כי לחומרים יש אישור מטעם משרד הבריאות. לצורך כך יש לדרוש לראות את אריזת המוצרים.


כל הזכויות שמורות Borganic 2022 החלקה אורגנית